مشاوره
4 نفر آنلاين

شیوه‌نامه ایجاد / ترمیم نمرات سابقه تحصیلی

شیوه‌نامه ایجاد / ترمیم نمرات سابقه تحصیلی

مقالات و اخبار مقالات اخبار

شیوه‌نامه ایجاد / ترمیم نمرات سابقه تحصیلی

اضافه شده در : دوشنبه 1402/09/13 توسط :
83 بار بازدید

شیوه‌نامه ایجاد / ترمیم نمرات سابقه تحصیلی ویژه آزمون سراسری

🎚️ تعداد دفعات مجاز ترمیم نمره
برای هر درس فقط یکبار مجاز به شرکت در امتحان ترمیم نمره هستید، اما دروس مختلف رو میتونین در دوره‌های مختلف امتحان بدید.
مثال: میتونین شیمی و زیست رو خرداد ۱۴۰۳ امتحان بدین و ریاضی و فیزیک رو خرداد ۱۴۰۴ اما دیگه ۱۴۰۴ مجاز به ترمیم نمره شیمی و زیست نیستید.

🧠 تبصره: برای خرداد ۱۴۰۳ همه داوطلبان مجاز به شرکت در امتحان ترمیم نمره هستند، چه کسانیکه قبلا در ترمیم شرکت کردن چه کسانی که نکردن. درواقع اگر سال گذشته ترمیم شرکت کردید مجددا میتونین شرکت کنین.
☕️ نکته: اگر در درسی سابقه تحصیلی ندارید علاوه بر فرصت ایجاد سابقه تحصیلی یکبار هم فرصت ترمیم دارید. مثلا اگر دیپلم ریاضی دارید و قصد شرکت در کنکور تجربی دارید، علاوه بر اینکه برای ایجاد سابقه زیست‌شناسی در خرداد ۱۴۰۳ شرکت میکنین در سالهای آینده هم یکبار فرصت ترمیمش رو خواهید داشت.

🎚️ دوره‌های مجاز برای امتحان ترمیم نمره:
شما فقط در دوره امتحانات خرداد فرصت ترمیم نمره دارید. سابقا در شهریور و دی هم فرصت ترمیم بود اما از این به بعد فقط نمرات دوره خرداد برای سازمان سنجش ارسال خواهدشد. نمرات امتحانی ترمیم در دی ۱۴۰۱ و ماقبل، شهریور ۱۴۰۱ و ماقبل برای سنجش ارسال میشه اما دی و شهریور ۱۴۰۲و مابعد خیر.

☕️ ترمیم نمره و سوابق تحصیلی فقط برای اطلاعات ارسالی به سازمان سنجش هست و نمرات دیپلم، معدل دیپلم و ... شما هیچ تغییری نخواهدکرد‌. هیدرو

☕️ ترمیم نمره فقط اثر مثبت دارد و تراز ماکزیمم معیار عمل برای ساخت تراز کل سابقه تحصیلی است.

☕️ هیچ محدودیتی در استان و شهری که میخواید ترمیم کنید وجود نداره.

☕️ زمان ثبت‌نام ترمیم نمره 
زمان مشخصی برای ثبت‌نام ترمیم نمره وجود نداره و هر استانی زمانبندی مخصوص خودشو داره ولی ثبت‌نام‌ها از بهمن شروع میشه. از اواسط بهمن ماه با مراجعه به مدارس بزرگسال یا اداره آموزش پرورش از زمان ثبت‌نام مطلع بشید.

☕️ شیوه و هزینه ثبت‌نام ترمیم نمره
مثل زمان، شیوه ثبت‌نام هم در استان متفاوت هست. شما پس از مراجعه به مدارس بزرگسال نسبت به تکمیل فرم‌ها و تحویل مدارک درخواستی و ثبت هزینه اقدام میکنین. همچنین سال گذشته یکی از مراحل ثبت‌نام در سایت my.medu.ir انجام میشد.
هزینه ترمیم نمره در هر استان متفاوت هست ولی از درسی ۴۰ تا درسی ۱۰۰ متغیر هست. همچنین برخی مدارس و استانها واحدی حساب میکنن.

🎚️ تکلیف نظام‌قدیمی‌ها چیه؟

🧠 نظام قدیمی ها دروس نظام جدید رو امتحان میدن و نمره‌شون جایگزین درس معادل میشه. بالاتر توضیح دادم برای هر درسی چه امتحانی رو میدن
🧠 درس زبان‌فارسی که نظام جدید ندارن از درس هیدرو فارسی سه امتحان میدین، و برای زمین شناسی امتحان زمین شناسی یازدهم گرفته میشه که جایگزین نمره نهایی زمین سوم میشه
🧠 نظام قدیم ها میتونن انتخاب کنن که نمره جایگزین نمره سوم دبیرستانشون بشه یا پیش دانشگاهی یا هردو و ممنوعیتی از این لحاظ ندارن.


برچسب ها